Challenger Anning: Zwycięski początek Majchrzaka

36

W drugiej challengera w Anning (Chiny, 162,4 tys. dolarów w puli nagród) Kamil Majchrzak (3) pokonał 6:4, 6:1 Australijczyka Mavericka Banesa.

Z racji rozstawienia Polak w pierwszej rundzie miał wolny los. Grali ze sobą po raz drugi. Poprzednie spotkanie, które miało miejsce na początku roku, wygrał zawodnik z Antypodów i to ona świetnie zaczął dzisiejsze spotkanie. Zdobył breaka już w drugim gemie. Wyszedł na 3:0, Polak nie dał za wygraną i odrobił całą stratę. Kluczowy był gem dziewiąty, w którym Kamil przełamał rywala i własnym podaniem po 35 minutach wyszedł na prowadzenie 1:0.

Druga partia to już dominacja Majchrzaka. Zdobył trzy breaki, sam ani razu nie został przełamany. Mecz trwał 62 minuty. W 1/8 finału przeciwnikiem Kamila będzie Francuz Maxime Janvier. W deblu Majchrzak zagra razem z 41-letnim Japończykiem Toshihide Matsuim.