Casper Ruud ma wiadomość dla Rafaela Nadala

126

Casper Ruud nie krył swojej radości po zwycięstwie w Barcelona Open i przyznał, że zdobycie największego tytułu w karierze w turnieju, którego kort główny nosi imię jego idola, Rafaela Nadala, było czymś wyjątkowym.

W niedzielę 25-letni Ruud zdobył największy tytuł w swojej karierze, pokonując w finale Stefanosa Tsitsipasa 7-5 6-3. Po tym, jak wszystkie swoje pierwsze 10 tytułów ATP zdobył w kategorii ATP 250, Ruud w końcu zdobył tytuł w wyższej kategorii – Barcelona to wydarzenie ATP 500.

W Barcelonie Nadal jest rekordowym 12-krotnym mistrzem. Ale już w 2017 roku organizatorzy Barcelona Open uhonorowali Nadala w wielkim stylu, nazywając kort centralny jego imieniem – Pista Rafa Nadal.

„Szczerze mówiąc, warto było tyle czekać. Wiesz, wiele finałów, które przegrałem, było trudnych; oczywiście trochę rozczarowujących. Za każdym razem, gdy docierasz do finału, jest to jednak dobry tydzień, więc nie możesz być dla siebie zbyt surowy” – powiedział Ruud.

„Ale na ten długo czekałem i bardzo się cieszę, że udało mi się to zrobić tutaj, w Barcelonie, przed wypełnionym po brzegi stadionem. A kort Rafy Nadala jest dla mnie wyjątkowy, ponieważ podziwiałem go przez całe dzieciństwo i sam przyjechałem tutaj jako 13-letni chłopiec, aby oglądać jego i innych graczy, więc to wspaniałe uczucie”

Artykuł wygenerowany na podstawie wyników oraz informacji udostępnionych przez Google News