Carlos Alcaraz rozpoczyna przygotowania przed Roland Garros

134

Carlos Alcaraz staje w obliczu wyścigu z czasem, aby być sprawnym i gotowym na Rolanda Garrosa po tym, jak musiał wycofać się z tegorocznego Rome Open z powodu kontuzji przedramienia, która była cierniem w boku Hiszpana przez większość ostatniego miesiąca.

Od czasu zwycięstwa w Indian Wells zagrał tylko w Miami i Madrycie, a także w Monte-Carlo, Barcelonie i Rzymie. Przed kluczowym dla niego momentem sezonu nie jest to dobry znak dla Rolanda Garrosa. Daje to graczom takim jak Novak Djokovic prawdziwy orzech do zgryzienia po tym, jak Sinner i Alcaraz byli bardzo chwaleni.

Ale obaj są teraz kontuzjowani i muszą walczyć o kondycję. Chociaż Sinner jest bardziej kontuzjowany niż Alcaraz, Hiszpan wrócił już na korty ziemne i zapowiedział, że „wróci tak szybko, jak to możliwe”. Na szczęście obaj mają kilka tygodni buforu, ponieważ dwa tygodnie w Rzymie zostały pominięte, a następnie tydzień później. W rezultacie mają dobry czas na regenerację. Więcej informacji na temat Alcaraza można znaleźć tutaj.

Artykuł wygenerowany na podstawie wyników oraz informacji udostępnionych przez Google News