Carlos Alcaraz okrzyknięty przez trenera Mikiem Tysonem tenisa

31

Styl gry w tenisa Carlosa Alcaraza został porównany do stylu legendy boksu Mike’a Tysona.

Tak twierdzi trener Daniila Miedwiediewa, Gilles Cervera, który komentował dominujące zwycięstwo Alcaraz nad swoim uczniem w finale Indian Wells Open na początku tego miesiąca.

Pomimo tego, że Miedwiediew miał passę 19 zwycięstw z rzędu, Alcaraz wykonał z niego lekką robotę w nieco ponad godzinę, by cieszyć się zwycięstwem 6-3, 6-2 i wrócić na pierwsze miejsce na świecie.

Alcaraz był regularnie porównywany z Rafaelem Nadalem i Rogerem Federerem, ale Cervera osiągnął sukces ciekawsze porównanie?z byłym bokserskim mistrzem wagi ciężkiej Tysonem.

?Jest Tysonem tenisa, ponieważ jest w stanie uderzać rakietą forhendami? ? powiedział L’Equipe (via Tennis 365). ?Były ciosy, które z brutalną siłą i szybkością przesuwały Daniila o 10 metrów.

?Jest niesamowitym graczem. Pozostawia rywali bez opcji. Myśleliśmy, że będzie popełniał błędy, a on dawał poczucie, że nie może zawieść. Będziemy musieli zacząć szukać jego słabych punktów na przyszłość.

To wyjątkowe porównanie z pewnymi zaletami, ponieważ chociaż Tyson był znany głównie ze swojej siły nokautującej i zastraszającej aury, jego bokserskie IQ było jednocześnie bardzo niedoceniane. Tak jak Cervera skomentował występ Alcaraza, było wrażenie, że Tyson nigdy nie zawiedzie w swoim kwiecie wieku.

Nie wspominając o tym, że Alcaraz jest najmłodszym światowym numerem 1 w historii tenisa w wieku 19 lat, tak Tyson pozostaje najmłodszym mistrzem świata w boksie do dziś, kiedy zdobył tytuł wagi ciężkiej w wieku 20 lat.

Alcaraz obecnie chce obronić swoją koronę Miami Open. W niedzielę pokonał Dusana Lajovica 6:0, 7:6 (7-5) w 1/8 finału, a we wtorek zmierzy się z Tommym Paulem w 1/8 finału.

Source link