„Carlos Alcaraz jest odzwierciedleniem tego, kim był”, mówi najlepszy trener

144

W ciągu ostatnich 32 lat Roland Garros został zdobyty 20 razy przez hiszpańskich tenisistów, dominacja, która została przełamana tylko przez takie legendy jak Thomas Muster, Jewgienij Kafelnikow, Gustavo Kuerten, Andre Agassi, Gastón Gaudio, Roger Federer, Stan Wawrinka i Novak Djokovic; co niewątpliwie podkreśla dominację iberyjskiego tenisa na tej nawierzchni.

W tę niedzielę Carlos Alcaraz dołączył do historycznej listy swojego kraju jako ósmy zawodnik, który wygrał Puchar Muszkieterów.

„Zawsze mówiłem, że jestem dumny z bycia Hiszpanem. Reprezentowanie mojej flagi, mojego kraju, wszystkich Hiszpanów, w turniejach, w których biorę udział, jest dla mnie powodem do dumy”? Alcaraz rozpoczął swoje wyjaśnienie dotyczące specjalnej ceremonii wręczenia trofeum na Roland Garros.

Więcej tutaj, w Paryżu, z niewielu turniejów, w których gra się hymn po wygranej? wyznał mieszkaniec El Palmar. „W końcu to trofeum jest osobiste, jest moje, ale trafia także do całego kraju, do wszystkich moich ludzi, to coś niesamowitego.

Przeżywaliśmy to wiele razy z Rafą, ale przeżywanie tego w pierwszej osobie jest czymś wspaniałym”, wyjaśnił trzykrotny mistrz Wielkiego Szlema.

Carlos Alcaraz wygrał French Open

Imponująca kariera w wieku zaledwie 21 lat, zawodnik, który jako pierwszy w historii wygrał swoje pierwsze trzy finały Wielkiego Szlema na trzech różnych nawierzchniach, mówimy o Carlosie Alcarazie, który wygrał Roland Garros w tę niedzielę po pokonaniu Niemca Alexandra Zvereva w pięciu ekscytujących setach.

Były trener Carlosa Alcaraza, Carlos Santos, chwalił zawodnika nr 2 na świecie: „Teraz nie ma niczego, czego nie robił w tamtym czasie, z wyjątkiem serwu, który bardzo go poprawił, ponieważ ma więcej siły i jest wyższy. Wcześniej był niskim, bladym chłopcem, bardzo chudym i bardzo utalentowanym. Ale jest odbiciem tego, kim był, przyciągał wiele uwagi, gdziekolwiek byliśmy. Będąc najmniejszym, wygrywał w wyższych kategoriach

Artykuł wygenerowany na podstawie wyników oraz informacji udostępnionych przez Google News