Były trener Sereny Williams wypowiada się na temat Gauff

170

Coco Gauff została okrzyknięta następną Sereną Williams jeszcze przed wygraniem swojego pierwszego wielkiego szlema, a według byłego trenera Sereny, Ricka Macciego, „to skok”. Porównania zawsze były trudne do potwierdzenia, ponieważ każdy zawodnik jest indywidualnością. Oczywiście, można narysować podobieństwa między zawodnikami, ale jest to nieco bardziej skomplikowane. Tylko dlatego, że pewien zawodnik coś zrobił, nie oznacza, że inny zawodnik zrobi to samo, nawet jeśli był bezpośrednio zainspirowany.

Coco Gauff wybiła się na Wimbeldonie jako nastolatka, pokonując Venus Williams. Porównania zaczęły latać od razu. Następna to, następna tamta; najwyższe z nich, następna Serena Williams.

Choć to był śmiały przewidywanie, można było to jakoś zrozumieć. Obydwoje przełamali się w młodym wieku, chociaż Gauff odrzuca te porównania do dziś. Z biegiem czasu stało się coraz bardziej jasne, że porównanie to było złe.

Rozwój Gauff był wolniejszy, znacznie wolniejszy. Ostatecznie zdobyła swój pierwszy Wielki Szlem w tym roku, i ma nadal 19 lat. Jedynym powodem, dla którego wydaje się to wolne, jest to, że gra od 15 roku życia. Ma jeszcze dużo czasu, ale osiągnięcie wysokości Sereny Williams wydaje się troszkę zbyt wiele.

W wywiadzie dla Tennis Infinity, były trener Sereny Williams, Rick Macci, mówił o Gauff i jak blisko jest ona do Sereny Williams. Według Macciego, to porównanie jest dość dużym skokiem.

Chociaż to może być skok, według Macciego jest tam potencjał. Był pod wrażeniem tego, jak poradziła sobie z wielkim momentem na US Open, co z pewnością pomogło jej w końcowym zwycięstwie. Takie turnieje pokazują, że może być dominująca. Czy faktycznie stanie się dominująca, to czas pokaże.

Wygrana na US Open zdecydowanie zmieniła narrację, według Macciego, ponieważ teraz oczekiwania stały się znacznie wyższe. Będzie oczekiwana, że będzie walczyć o każdy Wielki Szlem, w którym zagra w przyszłości. To dodatkowa presja, którą będzie musiała rozwikłać.

Artykuł wygenerowany na podstawie informacji udostępnionych przez Google News