Buty HEAD Nitro – „krok” w dobrym kierunku

Sezon coraz bliżej warto więc znaleźć czas na sprawdzenie swoich butów i zastanowienie się nad zakupem nowych. Dziś na tacy buty od HEAD Polska, model HEAD Nitro.

WYGLĄD i SPECYFIKACJA:
Od paru lat HEAD mocno zintensyfikował swoje działania na stworzenie butów, które będą mogły konkurować z najbardziej popularnymi modelami na rynku. HEAD Nitro, który otrzymałem do testów robi bardzo dobre wrażenie, nie widać kleju i jest dobrze przeszyty. Po założeniu na stopę czuć mocne przyleganie i zarazem niską wagę, w moim rozmiarze 42,5 EUR waży 335 gram co stawia go w czołówce butów o niskiej wadze. Jest kilka elementów w Nitro, które można zobaczyć w innych markach (przód buta oraz szlufki kojarzą się z butem RF, jego kształt to adi zero lub solution speed).

GRA:
Nitro to but tylko dla szczupłej stopy z wysokim podbiciem, warto jest go dobrze rozchodzić. But dopasowany jest do stopy jak skarpeta, przylega tak dobrze, że ani na chwilę nie czuć luzu a każdy doślizg jest kontrolowany. Taśma TPU w pięcie oraz mostek stabilizacyjny na śródstopiu odpowiadają za stabilizację oraz dopasowanie.
Ze względu na swoją niską wagę jest bardzo dynamiczny, szybko reaguje na zmiany kierunków. Podeszwa dobrze zachowuje się na mączce, jest stabilna i dobrze ?wgryza? się w kort. Cholewka pokryta jest siateczką wentylacyjną, wewnątrz buta we wkładce znajdują się otwory zwiększające wentylację. W trakcie opadania na piętę nie czuć dyskomfortu, Nitro zaprojektowany jest tak aby mocno amortyzował każde uderzenie tym samym zwiększając komfort i bezpieczeństwo gry.

Wygląd podeszwy
Wygląd podeszwy

PODSUMOWANIE:
Buty testowałem na treningach oraz meczach, w sumie ponad 20 godzin i muszę stwierdzić, że jestem zadowolony z efektu końcowego. Warto na początku poświęcić trochę czasu i go go porządnie rozchodzić. Małe dwa minusy jakie zauważyłem to za krótkie sznurówki, które ciężko się sznuruje jak ktoś ma mokre dłonie, oraz ślady potu na przedniej części cholewki. O wytrzymałości nie jestem w stanie za dużo napisać, ponieważ po 3-4 miesiącach gry można będzie powiedzieć coś więcej. Wydaje mi się jednak, że w porównaniu do butów RF będą zdecydowanie bardziej żywotne.

HEAD Nitro cegła
HEAD Nitro cegła