Brisbane: Dimitrow nie zwalnia tempa. Jest już w finale

28

Do półfinałów turnieju ATP w Brisbane (pula nagród: 437 380 dolarów) awansowało dwóch najwyżej rozstawionych tenisistów. Ani Milos Raonic (Kanada), ani Stan Wawrinka (Szwajcaria) nie wywiązali się jednak z roli faworytów i o tytuł powalczą ich pogromcy – Grigor Dimitrow (Bułgaria) oraz Kei Nishikori (Japonia).

Jako pierwsi na korcie centralnym zameldowali się Wawrinka i Nishikori. Co ciekawe, ta dwójka sąsiaduje ze sobą w rankingu ATP. Szwajcar zajmuje obecnie czwarte miejsce, a Japończyk jest sklasyfikowany tuż za jego plecami. Zawodnicy znajdują się na bardzo podobnym poziomie i dzisiejsze spotkanie było tego potwierdzeniem. W pierwszym secie nie doszło do żadnego przełamania, a w tie-breaku więcej zimnej krwi zachował Azjata, który triumfował 7:6(3). Japończyk przyznał jednak w wywiadzie pomeczowym, że to jego rywal nieco lepiej radził sobie w pierwszej odsłonie gry. Porażka w pierwszym secie nie najlepiej zadziała na Wawrinkę i w drugim secie Szwajcar znacznie obniżył loty. Japończyk takiej okazji nie mógł zmarnować i dwukrotnie pokusił się o przełamanie, samemu tylko raz tracąc gema przy własnym podaniu.  Po godzinie i 41 minutach rywalizacji Nishikori wykorzystał już pierwszą piłkę meczową, czym przypieczętował zwycięstwo 7:6(3) 6:3.

Drugie spotkanie półfinałowe miało bardzo podobny przebieg. W pierwszym secie Milos Raonic (Kanada) był jeszcze równorzędnym rywalem dla będącego w świetnej formie Grigora Dimitrowa (Bułgaria). Obaj zawodnicy z olbrzymią łatwością wygrywali własne gemy serwisowe i o końcowym wyniku musiał zadecydować tie-break. W dogrywce Dimitrow aż trzykrotnie tracił przewagę mini-breaka, ale niewykorzystane okazje się na nim nie zemściły. 25-latek z Haskova wykorzystał drugą piłkę setową i wygrał 7:6(7). W drugiej partii Raonic nie miał już nic do powiedzenia. Od stanu 2:2 przegrał cztery gemy z rzędu! Było to efektem bardzo słabej dyspozycji serwisowej Kanadyjczyka. Trzeci tenisista rankingu ATP miał olbrzymie problemy ze swoim pierwszym podaniem, a kiedy dochodziło do wymian, to Dimitrow nie dawał mu żadnych szans. Cały mecz trwał godzinę i 27 minut.