Bratysława: Gawron nie sprawił niespodzianki

35

Dla dwóch reprezentantów Polski znalazło się miejsce w drabince kwalifikacyjnej challengera w Bratysławie (pula nagród: 106 000 euro). Rozstawiony z numerem pierwszym Kamil Majchrzak miał w 1. rundzie ,,wolny los”, natomiast Marcin Gawron uległ 4:6 6:7(5) Janowi Mertlowi (Czechy).

Gawron zajmuje obecnie miejsce w dziewiątej setce rankingu ATP. Do gry w kwalifikacjach Peugeot Slovak Open nie było jednak zbyt wielu chętnych, dlatego 29-latek spróbował swoich sił. Los skojarzył go z Janem Mertlem, który został rozstawiony z numerem ósmym.

W pierwszym secie obaj zawodnicy mieli po trzy szanse na przełamanie, ale tylko 35-letni Czech zdołał wykorzystać jedną z nich. W drugiej partii Gawron prowadził z przewagą przełamania, ale dał się dogonić. O losach tej odsłony rywalizacji zadecydował tie-break, którego Mertl wygrał 7:5. Pojedynek trwał godzinę i 25 minut.

W niedzielę do rywalizacji przystąpi Kamil Majchrzak. Jego rywalem będzie David Brna (Słowacja). Awans do turnieju głównego zapewnią Polakowi dwa zwycięstwa w eliminacjach.

Pewne miejsce w turnieju głównym ma Jerzy Janowicz. Nasz najwyżej sklasyfikowany tenisista w pierwszej rundzie zmierzy się z Norbertem Gombosem (Słowacja), który w Bratysławie będzie bronić mistrzowskiego tytułu.