Boris Becker poinformował na konferencji prasowej podczas gali Laureus World Sports Awards, że rezygnuje z dalszej pracy jako trener i w całości skupi się na działalności medialnej. Od momentu opuszczenia zakładu karnego jest ekspertem niemieckiego Eurosportu i deklaruje, że praca w mediach zajmuje mu dużo czasu. W przeszłości Becker prowadził Novaka Djokovicia w latach 2013-2016, a w 2023 roku podjął krótką współpracę z Holgerem Rune, która trwała niespełna cztery miesiące.
Warto przypomnieć sportowy dorobek Niemca: wygrał Wimbledon w 1985 roku mając zaledwie 17 lat i 228 dni, a w sumie sięgał po sześć tytułów Wielkiego Szlema – trzykrotnie na Wimbledonie (1985, 1986, 1989), dwukrotnie na Australian Open (1991, 1996) oraz na US Open (1989). Do tego dorzucił złoty medal igrzysk olimpijskich w Barcelonie (1992) w grze podwójnej i spędził 12 tygodni na pozycji lidera rankingu ATP.
Becker podkreślił, że jego stan zdrowia jest w porządku i że otrzymywał oferty powrotu do trenowania, lecz je odrzucał; „Mój czas jako trenera dobiegł końca.” Dodatkowo w jego życiu prywatnym zaszły zmiany, które również wpływają na decyzję o skoncentrowaniu się na pracy dla mediów, a nie na pełnoetatowym powrocie na kort.
- Boris Becker zrezygnował z pracy trenera i zadeklarował pełne poświęcenie sektorowi medialnemu.
- Wielkie sukcesy: Wimbledon 1985 – w wieku 17 lat i 228 dni; sześć tytułów Wielkiego Szlema (Wimbledon 1985, 1986, 1989; Australian Open 1991, 1996; US Open 1989).
- W 2022 roku skazany na dwa i pół roku więzienia za ukrywanie majątku o wartości ok. 2,5 mln funtów; spędził 8 miesięcy w więzieniu i w grudniu 2022 roku został zwolniony i deportowany do Niemiec.
Artykuł wygenerowany przy pomocy sztucznej inteligencji na podstawie informacji udostępnionych przez Google News















