Biel: Kontuzja ramienia pokrzyżowała plany Goerges

55

Znamy już nazwiska wszystkich półfinalistek pierwszej edycji Ladies Open Biel Bienne (pula nagród: 250 000 dolarów). W tym gronie na próżno szukać Julii Goerges (Niemcy). 28-letnia reprezentantka naszych zachodnich sąsiadów doznała kontuzji ramienia i w trakcie ćwierćfinałowego starcia wycofała się z turnieju.

Rywalką Niemki była Barbora Strycova (Czechy). Był to jedyny pojedynek ćwierćfinałowy z udziałem tenisistek rozstawionych. Początek starcia należał do Goerges, która pierwszego seta wygrała 6:4. W drugiej partii obie zawodniczki szły ,,łeb w łeb” aż do stanu 3:3. Wówczas punkty seryjnie zaczęła zdobywać Strycova. Jak się okazało Goerges miała problemy z prawym ramieniem i przy wyniku 6:4 3:6 0:1 podjęła decyzję o przedwczesnym zakończeniu spotkania. Półfinałową rywalką Strycovej będzie Marketa Vondrousova (Czechy). Jeśli 31-latka z Pilzna pokona swoją młodszą o 14 lat rodaczkę, to po raz pierwszy w obecnym sezonie awansuje do finału turnieju WTA.

O zwycięstwo nie będzie jednak łatwo, ponieważ Vondrousova spisuje się w Biel fenomenalnie. Była liderka rankingu ITF gra bez kompleksów, a kolejne wygrane mecze coraz bardziej ją napędzają. W ćwierćfinale nie potrafiła zatrzymać jej Kristyna Pliskova (Czechy). Podopieczna Zdenka Kubika doskonale radziła sobie z potężnymi serwisami rywalkami i aż pięciokrotnie ją przełamała, co pozwoliło wygrać 6:2 7:5.

W dolnej połowie drabinki parę półfinałową stworzą Anett Kontaveit (Estonia) i Aliaksandra Sasnowicz (Białoruś). Reprezentantka naszych wschodnich sąsiadów idzie przez turniej główny jak burza, nie tracąc do tej pory ani jednego seta. W ćwierćfinale wygrała 6:4 6:4 z nieobliczalną Camilą Giorgi (Włochy), która nie rozegrała już tak dobrego spotkania jak dzień wcześniej, kiedy okazała się lepsza od turniejowej ,,dwójki”, Carli Suarez Navarro (Hiszpania). Natomiast Estonka pokonała 7:5 6:7(2) 6:1 Belgijkę Elise Mertens. 21-latka z Tallina może pluć sobie w brodę, ponieważ w drugim secie prowadziła już 5:2 i miała dużą szansę na zwycięstwo w dwóch setach.

_

Wyniki meczów ćwierćfinałowych:

Barbora Strycova (Czechy, 1) – Julia Goerges (Niemcy, 7) 4:6 6:3 1:0 i krecz Niemki

Marketa Vondrousova (Czechy) – Kristyna Pliskova (Czechy) 6:2 7:5

Anett Kontaveit (Estonia) – Elise Mertens (Belgia) 7:5 6:7(2) 6:1

Aliaksandra Sasnowicz (Białoruś) – Camila Giorgi (Włochy) 6:4 6:4