Bianca Andreescu zamierza wziąć udział w swoich pierwszych igrzyskach olimpijskich

179

Bianca Andreescu jest obecnie poza tenisem, ale powróci tuż przed Rolandem Garrosem z planami gry na Wimbledonie i Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu. Kanadyjka jest obecnie na przerwie, ale wróci do tenisa w ciągu najbliższych kilku tygodni. Andreescu po raz ostatni grała w sierpniu ubiegłego roku, kiedy to wzięła udział w turnieju Canadian Open.

Nie widzieliśmy jej od tego czasu, ale jej powrót zbliża się wielkimi krokami. Andreescu ujawniła na Instagramie, że wróci na tydzień przed French Open, a także pojawiła się na liście zgłoszeń do Roland Garros.

Mimo to nie będzie miała zbyt wiele czasu na przygotowanie się do Rolanda Garrosa. Tydzień na kortach ziemnych po długiej przerwie to niewiele dla jakiejkolwiek zawodniczki. Być może będzie to wystarczające dla mistrzyni US Open 2019, która ciężko pracowała, aby powrócić.

Kolejnym wydarzeniem, w którym planuje zagrać, są igrzyska olimpijskie i jest tym bardzo podekscytowana, ponieważ będzie to pierwszy raz, kiedy zagra na igrzyskach. Igrzyska Olimpijskie w Paryżu rozgrywane są jednak na kortach ziemnych, co sprawia, że jej decyzja o grze zaledwie tydzień przed Rolandem Garrosem jest ciekawa.

Wczesne odpadnięcie z turnieju głównego sprawiłoby, że przed Igrzyskami Olimpijskimi rozegrałaby co najwyżej kilka meczów, co utrudniłoby jej odniesienie sukcesu.

Ponadto, 23-latka nie ma obecnie, i jeśli nie wygra French Open lub nie dotrze do finału, nie będzie miała wystarczającego rankingu, aby wziąć udział w Igrzyskach Olimpijskich, więc prawdopodobnie spróbuje skorzystać z jednego ze zwolnień.

W końcu zna siebie najlepiej i jest naprawdę zmotywowana, przynajmniej według jej własnych słów. Wyniki będą najlepszą miarą jej pracy. W ostatnich latach jej kariera znacznie wyhamowała, ale może uda jej się odnaleźć iskrę i powrócić na trajektorię, na której znajdowała się kilka lat temu.

Artykuł wygenerowany na podstawie wyników oraz informacji udostępnionych przez Google News