Berrettini ujawnia prywatne, emocjonalne słowa Federera

223

 

Matteo Berrettini był w Londynie na zakończeniu kariery przez Rogera Federera podczas Laver Cup 2022 i podzielił się tym, co szwajcarska legenda powiedziała swoim kolegom z drużyny, którzy tam byli.

20-krotny zwycięzca turnieju głównego miał nadzieję, że będzie w stanie wrócić po kontuzji kolana, ale ostatecznie musiał się poddać, gdy stało się jasne, że to się nie uda.

Decyzja o przejściu na emeryturę zapadła latem, a ostatnim wydarzeniem był Laver Cup w Londynie. Berrettini był częścią Team Europe na tym wydarzeniu i pamięta, jak emocjonalny był ten turniej.

Rafael Nadal płakał, Federer płakał i była to po prostu bardzo emocjonalna noc. Berrettini szczególnie pamięta szwajcarskiego gracza i to, co powiedział swoim kolegom z drużyny, że chce grać dalej, ale nie jest w stanie tego zrobić.

„Kiedy byłem w Londynie [w zeszłym roku] zajęty świętowaniem ostatniego meczu Rogera Federera, płakał, ponieważ był smutny z powodu opuszczenia czegoś, co tak bardzo kochał, i powiedział nam: „Nie macie pojęcia, jakie macie szczęście, że możecie dalej grać. Wiele bym dał, żeby móc zagrać jeszcze jeden mecz, jeszcze jedno zwycięstwo, jeszcze jeden ważny turniej. Więc cieszcie się, starajcie się, bo to najlepszy sport w historii i musicie się nim cieszyć”

To był głęboki moment dla Berrettiniego, który dorastał oglądając Federera. Widząc go tam opłakującego swoją emeryturę, spojrzał na to z innej perspektywy. Może również odnieść się do tego na poziomie osobistym, ponieważ ostatnio miał do czynienia z wieloma kontuzjami, a on także uwielbia grać w tenisa.

„I myślę, że właśnie wtedy naprawdę zrozumiałem moc kochania tego, co się robi. Że w złych i dobrych chwilach po prostu trzeba cieszyć się jazdą? Od tamtej pory staram się to robić”

Artykuł wygenerowany na podstawie wyników oraz informacji udostępnionych przez Google News