Belinda Bencic – kolejna rywalka Linette

240
Belinda Bencic

Belinda Bencić wygrała już dwa mecze na Wimbledonie i teraz zmierzy się z Magdą Linette w III rundzie. Szwajcarka walczy o powrót do ścisłej czołówki tenisa po okresie, w którym zdobyła wiele sukcesów, ale później zanotowała spadek formy.

W swojej karierze Bencić wygrała osiem turniejów rangi WTA i była aż 18 razy finalistką. Pojedynek z Magdą Linette będzie dla niej kolejnym wyzwaniem, ale nie poznała jeszcze swojej rywalki. Zwraca uwagę nie tylko swoimi umiejętnościami na korcie, ale także urodą, co przyciągnęło 435 tysięcy obserwujących na jej profilu na Instagramie.

Bencić, wzorując się na rodaku Rogerze Federerze, zyskała uznanie w tenisowym świecie. Jej najlepszymi wynikami w Wielkim Szlemie są ćwierćfinały na US Open, ale była także raz w półfinale. W 2020 roku osiągnęła najwyższe miejsce w rankingu WTA – 4. W ubiegłym roku triumfowała w Tokio, zdobywając złoty medal w grze pojedynczej i srebrny w podwójnej.

Szwajcarska tenisistka jest szczęśliwa zarówno na korcie, jak i poza nim. Od 2017 roku jest w związku z Martinem Hromkoviciem, który był jej trenerem. Para jest zgodna pomimo różnicy wieku wynoszącej 15 lat. W trakcie swojej kariery Bencić rozegrała 373 mecze w grze pojedynczej i wygrała ich 197. W tegorocznych turniejach w USA Bencić miała problemy z biodrem, co spowodowało, że wycofała się z turniejów w Madrycie i Rzymie. Starając się być w pełni gotową na Roland Garros, zaskakująco przegrała już w pierwszej rundzie.

 

Artykuł wygenerowany na podstawie informacji udostępnionych przez Google News