Barty odmawia porównywania się do Świątek

335
Ashleigh Barty

 

Ashleigh Barty jest w tym tygodniu w Londynie po tym, jak zgodziła się zagrać w Wimbledon Championships Invitational 2024 w grze podwójnej i rozmawiała z prasą po swoim meczu. Australijka wycofała się z tenisa kilka lat temu po wygraniu Australian Open 2022. Barty po prostu zmęczyła się sportem, chcąc założyć rodzinę i spędzać czas w swoim rodzinnym kraju. To decyzja, której nie żałowała, ale wróciła na korty w tym tygodniu na Wimbledonie, współpracując ze swoją byłą partnerką deblową Casey Dellacqua.

Była nr 1 na świecie w WTA Tour została wyprzedzona przez Igę Świątek, kiedy przeszła na emeryturę. Podczas konferencji prasowej na Mistrzostwach Wimbledonu 2024, po zwycięstwie nad Magdaleną Rybarikovą i Andreą Petkovic, 5-7, 6-3, 10-7, była australijska zawodniczka została zapytana, czy kiedykolwiek przyszło jej do głowy, jak wypadłaby w porównaniu z polską zawodniczką, gdyby rywalizowały razem.

„Nie, nie. To była dla mnie bardzo satysfakcjonująca podróż i naprawdę lubię patrzeć, jak inni dobrze sobie radzą. Oczywiście widzieliśmy, jak Iga dominowała przez większość ostatnich dwóch i pół roku”

„Była niesamowita. Sposób, w jaki była opanowana i miała niesamowite serie wygranych meczów i naprawdę dominowała, co jest trudne do zrobienia”

„Potrzeba dyscypliny. Potrzeba ciężkiej pracy. Potrzeba talentu. Potrzeba umiejętności, by to wszystko połączyć. Oglądanie tego z daleka było naprawdę imponujące. Nie znam szczegółów”

„Nie śledziłem tego uważnie. Ale wiem tylko, że zawsze jest tam, gdzie ma to największe znaczenie w ważnych momentach, co jest naprawdę imponujące”

Artykuł wygenerowany na podstawie wyników oraz informacji udostępnionych przez Google News