Austrlian Open: Porażka Hurkacza

53
Hubert Hurkacz

Dziś polski wtorek w Australian Open (Melbourne, Australia, Wielki Szlem, kort twardy, pula nagród pula nagród 60,5 mln dolarów australijskich). Do gry wśród mężczyzn przystępował Hubert Hurkacz.

Hubert Hurkacz po trzy godzinnej walce uległ, 7:6(5), 6:7(5), 6:7(3), 6:7(5) Chorwatowi Ivo Karlovicowi. To było trzecie spotkanie obydwu graczy. Bilans remisowy. Ostatni pojedynek, to ubiegły rok i impreza w Cincinnati, wtedy lepszy był Hubert.

W pierwszym secie nie było szans na przełamanie. Tiebreaka lepiej rozpoczął Hurkacz. Polak prowadził już 4-1 i zdołał utrzymać przewagę. Druga partia wyglądała bardzo podobnie, jedyną szansę na breaka miał Polak przy stanie 5:5. Nie wykorzystał tego, a w tiebreaku przydarzył mu się podwójny błąd. Karlovic to wykorzystał i doprowadził do wyrównania.

Trzecia odsłona przyniosła pierwsze przełamania. Hurkacz zdobył przewagę i miał 5:3. Serwował na seta, Karlović szybko jednak odrobił stratę, a później w tiebreaku nie dał szans Polakowi wygrywając do 3. Czwarta partia to kolejna „dogrywka”. Zawodnik z Wrocławia prowadził 3:0 i 4:2, niestety Chorwat odwrócił losy seta i wygrał całe spotkanie.

Polak zaserwował 14 asów, miał 56 wygrywających uderzeń i 20 niewymuszonych błędów. Natomiast Chorwat miał 39 asów, 78 kończących i 49 błędów. Ivo w drugiej rundzie zagra z Kei Nishikorim (Japonia, 8).

I runda gry pojedynczej mężczyzn:

Ivo Karlović (Chorwacja) – Hubert Hurkacz (Polska) 6:7(5), 7:6(5), 7:6(3), 7:6(5)