Australian Open: Znamy komplet ćwierćfinalistów

112
zimbio.com

Na kortach twardych w Melbourne Park dokończono dzisiaj spotkania czwartej rundy singli mężczyzn. Awans do grona najlepszej ósemki wywalczyli wczoraj Novak Djokovic (Serbia), Kei Nishikori (Japonia), Roger Federer (Szwajcaria), a także Tomas Berdych (Czechy). Dziś do tej grupy dołączyło czterech kolejnych tenisistów, którzy uzupełnili stawkę ćwierćfinalistów.

Swój mecz rozegrał dziś m.in rozstawiony z numerem drugim Andy Murray (Wielka Brytania). Szkot po raz kolejny potwierdził, że na początku sezonu 2016 jest w bardzo dobrej formie. W starciu, które miało być wisienką na torcie ósmego dnia imprezy Murray nie oddał Bernardowi Tomicowi (Australia) ani jednego seta i wyrzucił z imprezy ostatniego reprezentanta gospodarzy. W meczu 1/4 finału rywalem czterokrotnego finalisty Australian Open będzie David Ferrer (Hiszpania), który nadspodziewanie łatwo poradził sobie z Johnem Isnerem (USA). Doświadczony Hiszpan wygrał 6:4 6:4 7:5 i po nieco ponad dwóch godzinach gry mógł się cieszyć z ważnego zwycięstwa.

Wciąż z korzystnego losowania korzysta Gael Monfils (Francja), który od początku turnieju nie spotkał się jeszcze z żadnym z rozstawionych tenisistów. W 4. rundzie los skojarzył go z teoretycznie najsłabszym w całej stawce Andriejem Kuzniecowem (Rosja). Rosjanin jednak postawił opór i był w stanie ugrać jednego seta, jednak ostatecznie uległ ,,Lamonfowi” 5:7 6:3 3:6 6:7(4). Rywalem Francuza w ćwierćfinale będzie Milos Raonic (Kanada), który sensacyjnie wyeliminował dzisiaj Stana Wawrinkę (Szwajcaria). Wawrinka wygrał w Melbourne w roku 2014 i w tegorocznym starcie liczył równie świetny rezultat. Plany pokrzyżował mu jednak Raonic, który okazał się lepszy po zaciętych pięciu setach. Raonic skompletował, więc dublet, ponieważ w tym roku zdołał pokonać już także innego mistrza wywodzącego się ze Szwajcarii – Rogera Federera.