Australian Open: Wozniacki w końcu sięga po tytuł wielkoszlemowy

48

Konfrontacja dwóch tenisistek, które nie znały do tej pory smaku triumfu wielkoszlemowego zakończyła się sukcesem . Na kortach twardych w Melbourne, gdzie rozgrywane jest Australian Open (pula nagród: 55 mln dolarów australijskich) rozstawiona z numerem drugim Caroline Wozniacki (Dania, 2) potrzebowała 2 godzin i 50 minut, żeby cieszyć się ze zwycięstwa 7:6 (2) 3:6 6:4 nad najwyżej notowaną Simoną Halep (Rumunia, 1).

Lepiej w spotkanie weszła wiceliderka światowych list. „Caro” prowadziła 3:0 i utrzymywała tę przewagę do dziewiątego gema. Gdy mająca polskie korzenie zawodniczka serwowała na zgarnięcie seta, Rumunka odskoczyła na 00-40 i zamieniła trzecią szansę na przełamanie. W samym tie breaku córka Piotra i Anny odskoczyła na 6:2 i następnie wykorzystała pierwszą piłkę setową.

W drugiej partii walka zaczęła się „gem za gem”, chociaż w trzecim gemie przewodząca kobiecemu rankingowi tenisistka musiała bronić czterech break pointów. Przy prowadzeniu 4:3 Halep w końcu miała swoją okazję i zamieniła jedyną szansę na 5:3. Niewiele brakowało, żeby Dunka dogoniła wynik, ale po obronie trzech szans na wyrównanie, 26-latka z Konstancy wykorzystała trzecią piłkę setową.

W decydującej odsłonie dwukrotna finalistka US Open miała 2:0 i chociaż Rumunka odrobiła stratę, to po chwili Wozniacki znów prowadziła z breakiem. Jak się okazało od stanu 3:1 swoją maszynę odpaliła rywalka, która wyszła na prowadzenie 4:3.

W przerwie liderka światowych list sprzed ośmiu sezonów poprosiła o pomoc medyczną w celu poprawienia opatrunku pod lewym kolanem. Dało to efekt, ponieważ po zmianie stron wyrównała na 4:4, a następnie bez większych kłopotów wygrała swój serwis.

Po dwóch godzinach i 49 minutach doszło do pierwszej piłki meczowej, przy której Halep pomogła, pakując piłkę w siatkę.

Co ciekawe, dla Wozniacki jest to pierwsze zwycięstwo w karierze nad tenisistką z czołowej piątki rankingu podczas zmagań wielkoszlemowych.

Dzięki tej wygranej dojdzie także do zmiany na fotelu liderki rankingu. Rumunkę zastąpi właśnie mająca polskie korzenie Dunka.