Australian Open: Williams na drodze Radwańskiej

Broniąca mistrzowskiego trofeum Serena Williams ze Stanów Zjednoczonych będzie przeciwniczką Agnieszki Radwańskiej w półfinale wielkoszlemowego Australian Open (pula nagród: 15 mln dolarów), który rozgrywany jest na nawierzchni twardej w Melbourne.

W najbardziej wyczekiwanym spotkaniu ćwierćfinałowym liderka światowych list okazała się lepsza od rozstawionej z numerem piątym Marii Szarapowej (Rosja, 5), pokonując ją 6:4 6:1.

Koncert Rosjanki zakończył się po pierwszych dwóch gemach, kiedy prowadziła 2:0. Później do głosu doszła Amerykanka, która zgarnęła trzy kolejne oczka. Po walce “gem za gem” decydujące uderzenie zadała młodsza z sióstr Williams w dziesiątym gemie, przed czym “Maszy” nie udało się już wybronić. W drugim secie tempo konfrontacji nadawała już tylko jedna tenisistka.

Czwartkowy półfinał będzie dziewiątą oficjalną rywalizacją między krakowianką a Sereną Williams. Dotychczas Polce nie udało się triumfować, chociaż jedyny ich mecz w zeszłym roku, na Nieoficjalnych Mistrzostwach Świata Par Mieszanych w Perth, to “Isia” cieszyła się ze zwycięstwa 6:4 6:7 6:1.

Wtorkowe wyniki ćwierćfinałów:

Serena Williams (USA, 1) – Maria Szarapowa (Rosja, 5) 6:4 6:1

Agnieszka Radwańska (Polska, 4) – Carla Suarez Navarro (Hiszpania, 10) 6:1 6:3.