Australian Open: Trudny mecz Krejcikovej i Badosy, porażka Switoliny, Osaka nie obroni tytułu

99

W trzeciej rundzie turnieju Australian Open Melbourne (Australia)
Wielki Szlem, kort twardy, pula nagród 75 mln dolarów australijskich) Barbora Krejcikova (Czechy, 4) wygrała 2:6, 6:4, 6:4 z Jeleną Ostapenko (Łotwa, 26). W drugiej partii Łotyszka nie wykorzystała prowadzenia 3:1. W trzeciej odsłonie decydowało jedno przełamanie. Paula Badosa (Hiszpania, 8) wygrywa 6:2, 5:7, 6:4 z Martą Kostiuk (Ukraina). W trzecim secie były serie breaków, kluczowy nastąpił w ósmym gemie.

Wiktoria Azarenka (Białoruś, 24) w 67 minut pokonała 6:0, 6:2 Eline Switoline (Ukraina, 15). Białorusinka uzyskała pięć przełamań. Madison Keys (USA) zwycięża 4:6, 6:3, 7:6(2) z Qiang Wang (Chiny). W drugiem secie Chinka miała przewagę breaka. W trzecie partii Amerykanka dwa razy wychodziła na prowadzenie z przełamaniem. W tiebreaku zaczęła od prowadzenia 7:0 i nie oddała go.

Ashleigh Barty (Australia, 1) łatwo ogrywa 6:2, 6:3 Camilę Giorgi (Włochy, 30). Po jednym breaku na seat wystarczył zawodniczce gospodarzy.  Amanda Anisimova (USA) zwycięża 4:6, 6:3, 7:6(5) broniącą tytułu Naomi Osakę (Japonia, 13). W dwóch setach po jednym breaku. W trzeciej partii Japonka przy 5:4 i podaniu rywalki nie wykorzystał dwóch piłek meczowych. W decydującym tiebreaku Amerykanka pewnie od początku wyszła na kliku punktowe prowadzenie.

W męskiej drabince Matteo Berrettini (Włochy, 7) wygrał 6:2, 7:6(3), 4:6, 2:6, 7:6(5) z Carlosem Alcarazem (Hiszpania, 31). W piątym secie Włoch przy 6:5 i podaniu rywala miał pierwszą piłkę meczową. W tiebreaku od stanu 4:4 przejął kontrolę. Spotkanie trwało ponad cztery godziny. Rafael Nadal (Hiszpania, 6) ograł 6:3, 6:2, 3:6, 6:1 Karena Chaczanowa (Rosja, 28). Wydawało się, że po dwóch łatwych setach Hiszpan szybko zakończy spotkanie, Rosjanin uzyskał break w trzecim i zmniejszył straty. W czwartej odsłonie dwa breaki dla Nadala.

Adrian Mannarino (Francja) po 4 godzinach i 38 minutach pokonał 7:6(4), 6:7(4), 7:5, 6:4 Asłana Karacewa (Rosja, 18). Spotkanie zakończono o 2:32 czasu lokalnego. Do czwartej rundy awansowali również; Miomir Kecmanovic (Serbia), Gael Monfils (Francja, 17), Pablo Carreno (Hiszpania, 19), Alexander Zverev (Niemcy, 3) i Denis Shapovalov (Kanada, 14).

Trzecia runda

Jessica Pegula (USA, 21) – Nuria Parrizas Diaz (Hiszpania) 7:6(3), 6:2

Maria Sakkari (Grecja, 5) – Weronika Kudermetowa (Rosja, 28) 6:4, 6:1

Barbora Krejcikova (Czechy, 4) – Jelena Ostapenko (Łotwa, 26) 2:6, 6:4, 6:4

Wiktoria Azarenka (Białoruś, 24) – Elina Switolina (Ukraina, 15) 6:0, 6:2

Madison Keys (USA) – Qiang Wang (Chiny) 4:6, 6:3, 7:6(2)

Paula Badosa (Hiszpania, 8) – Marta Kostiuk (Ukraina) 6:2, 5:7, 6:4

Ashleigh Barty (Australia, 1) – Camila Giorgi (Włochy, 30) 6:2, 6:3

Amanda Anisimova (USA) – Naomi Osaka (Japonia, 13) 4:6, 6:3, 7:6(5)

Trzecie runda mężczyzn

Miomir Kecmanovic (Serbia) – Lorenzo Sonego (Włochy, 25) 6:4, 6:7(8), 6:2, 7:5

Gael Monfils (Francja, 17) – Cristian Garin (Chile, 16) 7:6(4), 6:1, 6:3

Pablo Carreno (Hiszpania, 19) – Sebastian Korda (USA) 6:4, 7:5, 6:7(6), 6:3

Matteo Berrettini (Włochy, 7) – Carlos Alcaraz (Hiszpania, 31) 6:2, 7:6(3), 4:6, 2:6, 7:6(5)

Alexander Zverev (Niemcy, 3) – Radu Albot (Mołdawia, Q) 6:3, 6:4, 6:4

Denis Shapovalov (Kanada, 14) – Reilly Opelka (USA, 23) 7:6(4), 4:6, 6:3, 6:4

Adrian Mannarino (Francja) – Asłan Karacew (Rosja, 18) 7:6(4), 6:7(4), 7:5, 6:4

Rafael Nadal (Hiszpania, 6) – Karen Chaczanow (Rosja, 28) 6:3, 6:2, 3:6, 6:1