Australian Open: Świątek w czwartej rundzie

W trzeciej rundzie turnieju Australian Open Melbourne (Australia)
Wielki Szlem, kort twardy, pula nagród 75 mln dolarów australijskich) Iga Świątek (7) wygrała 6:2, 6:3 z Daria Kasatkiną (Rosja, 25). Na początku to Rosjanka miała szanse na breaka, Polka zdołała się wybronić. Sam uzyskała przewagę w czwartym gemie, potem po raz kolejny nie dała się przełamać. Przy 5:2 Kastkina po raz kolejny nie wygrała serwisu. W drugiej partii najpierw 2:0 dla Świątek, następnie rywalka wyrównała i miała break-pointy przy 2:2. W piątym gemie Iga uzyskała break i utrzymała go do końca. Po 93 minutach awansuję do czwartej rundy. Tam zagra z lepszą z pary Sorana Cirstea (Rumunia) – Anastazja Pawluczenkowa (Rosja, 10).

W pozostałych spotkaniach Danielle Collins (USA, 27) ograła 4:6, 6:4, 7:5 Clarę Tauson (Dania). W pierwszym secie Amerykanka miała 2:0, w drugiej partii Dunka nie wykorzystała przewagi przełamania. W decydującej odsłonie kluczowy był jedenasty gem. Simona Halep (Rumunia, 14) wygrała 6:2, 6:1 z Danką Kovinic (Czarnogóra). Rumunka uzyskała cztery breaki.

Alize Cornet (Francja) pokonała 4:6, 6:4, 6:2 Tamarę Zidansek (Słowenia, 29).  W drugiej partii Słowenka prowadziła 4:1 z podwójnym przełamaniem. Aryna Sabalenka (Białoruś, 2) ogrywa 4:6, 6:3, 6:1 Marketę Vondrousovą (Czechy, 31). Białorusinak wszystkie mecz rozgrywała na pełnym dystansie.

W drugiej rundzie debla para Kuzmova/Zwonariowa wygrała 6:3, 6:4 z duetem Rosolska/Hibino. W pierwszym secie jedn break w trzecim gemie, w drugiej partii rywalki dwa razy wychodziły na prowadzenie, Polka i Japonka nie wykorzystał break-pointa na 4:4.