Australian Open: Strzał w „10” Djokovica

W męskim finale Australian Open (Melbourne, Australia) spotkali się Stefanos Tsitsipas (Grecja, 3) i Novak Djokovic (Serbia, 4). Grali ze sobą po raz czternasty, dotychczasowy bilans to 10-3 dla Novaka.

Już w drugim gemie pierwszego seta Grek bronił break-pointa. Wyszedł z kłopotów, ale w przegrał kolejnym gem serwisowy popełniając podwójny błąd. Serb był solidny do bólu i utrzymał przewagę.

W drugiej partii bardziej atakująca gra Stefanosa, dzięki temu trzymał się blisko rywala. Przy 5:4 i odbiorze nie wykorzystał piłki setowej. W tie-breaku Novak roztrwonił prowadzenie 4:1. Ostatecznie od remisu to Nole pokazał wyższość i robi się 2:0.

W sumie zaskakujący początek trzeciej odsłony, Grek zdobywa przełamanie. Co zyskał to po chwili stracił. Potem obaj pewnie wygrywali serwisy, Serb maksymalnie był dwie piłki od meczu. W tie-breaku kapitalny start 35 – latka z Belgradu, wyszedł na 5:0. Tsitsipas nie poddał, podjął walkę, ale za drugą piłką meczową spotkanie zakończyło się.

Dla Djokovica to dwudziesty drugi Szlem, ma tyle samo co Nadal, dziesiąty tytuł w Melbourne, od jutra wraca na fotel lidera rankingu.

Finał

Novak Djokovic (Serbia, 4) – Stefanos Tsitsipas (Grecja, 3) 6:3, 7:6(4), 7:6(5)