Australian Open: Sensacyjny Karacew, Djokovic w półfinale

49

W pierwszym spotkaniu ćwierćfinałowym Asłan Karacew (Rosja, Q) ograł 2:6, 6:4, 6:1, 6:2 Grigora Dimitrowa (Bułgaria, 18), W pierwszym secie były cztery breaki, trzy z nich zdobył Bułgar, w drugim o jedno przełamanie lepszy był Rosjanin. W trzeciej i w czwartej partii Grigor walczył nie tylko z rywalem, ale i z kontuzją pleców. Pięć razy jeszcze stracił serwis.

Novak Djokovic po cztero setowej batalii wygrywa z Aleksandrem Zverevem.

W pierwszej partii Niemiec miał 5:4 i serwis, zmarnował okazję. W tiebreaku od początku gonił i za pierwszą piłką setową, własnym podaniem wyszedł na prowadzenie. Drugi set od break zaczął Serb. Konsekwentnie podwyższał przewagę i łatwo doprowadził do wyrównania.

W trzeciej odsłonie 4:1 prowadził Zverev, od tego momentu przegrał pięć gemów. W czwartym secie znowu przewagę breaka zmarnował Niemiec oraz przy 6:5 i podaniu rywala nie wykorzystał piłki setowej. W tiebreaku wyrównana gra, asem kończy mecz Novak.

Ćwierćfinały

Novak Djokovic (Serbia, 1) – Alexander Zverev (Niemcy, 6) 6:7(6), 6:2, 6:4, 7:6(6)
Asłan Karacew (Rosja, Q) – Grigor Dimitrow (Bułgaria, 18) 2:6, 6:4, 6:1, 6:2