Australian Open: Sen Tsitsipasa trwa, pewny awans Nadala

50

Stefanos Tsitsipas (Grecja, 14), jako pierwszy awansował do półfinału Australian Open (Melbourne, Australia, Wielki Szlem, kort twardy, pula nagród pula nagród 60,5 mln dolarów australijskich). W ćwierćfinale rozgrywanym w sesji dziennej pokonał, 7:5, 4:6, 6:4, 7:6(2) Roberto Bautiste Aguta (Hiszpania, 22).

Hiszpan w pierwszym i trzecim secie prowadził 4:2. Nie wykorzystał przewagi i oba sety przegrał. Grek w całym spotkaniu miał 68 kończących piłek, w tym 22 asy, czterokrotnie przełamywał rywala. Reprezentant Hiszpanii, miał 50 winnerów, 6 asów i 3 razy zdobywał breaka.

W ostatnim meczu dnia Rafael Nadal (Hiszpania, 2) w łatwy sposób ograł, 6:3, 6:4, 6:2 Frances Tiafoe (USA). Hiszpan nie stracił podania meczu, sam czterokrotnie zdobywał przełamanie. To jego 30 półfinał w Szlemie, 6 w Melbourne.

Ćwierćfinał gry pojedynczej mężczyzn

Stefanos Tsitsipas (Grecja, 14) – Roberto Bautista Agut (Hiszpania, 22) 7:5, 4:6, 6:4, 7:6(2)
Rafael Nadal (Hiszpania, 2) – Frances Tiafoe (USA 6:3, 6:4, 6:2