Australian Open: Ram i Salisbury z pierwszym tytułem w karierze

51

W finale męskiego debla w Australian Open (Melbourne, Australia, Wielki Szlem, kort twardy, pula nagród 71 mln dolarów australijskich) Rajeev Ram (USA, 11)/Joe Salisbury (Wielka Brytania, 11) pokonali 6:4, 6:2 duet Max Purcell (Australia, WC)/Luke Saville (Australia, WC).

W pierwszym secie było jedno przełamanie, w siódmym gemie uzyskali je Amerykanin i Brytyjczyk. Przy 5:3 i podaniu rywali nie wykorzystali dwóch piłek setowych. Za chwile przy własnym serwisie po 42 minutach wyszli na 1:0. W drugiej partii dwa razy zdobyli breaka, zrobili to w trzecim i piątym gemie. Po 71 minutach zakończyli pojedynek. To ich pierwsze zwycięstwo w Szlemie. Ram na koncie dwadzieścia wygranych turniejów, a Salisbury pięć.

Finał

Rajeev Ram (USA, 11)/Joe Salisbury (Wielka Brytania, 11) – Max Purcell (Australia, WC)/Luke Saville (Australia, WC) 6:4, 6:2