Australian Open: Porażka Stephens, kłopoty Barty, pewna Williams

28
Ashleigh Barty

W pierwszym dniu Australian Open Melbourne (Australia, Wielki Szlem, kort twardy, pula nagród 71 mln dolarów australijskich) Caroline Wozniacki (Dania) ograła 6:1, 6:3 Kristie Ahn (USA). Dunka zdobyła pieć breaków, sama raz straciła podanie. Serena Williams (USA, 8) wygrała 6:0, 6:3 z Anastazją Potapową (Rosja). W drugim secie Rosjanka miała 2:1 z przełamaniem, mecz trwał 59 minut.

Naomi Osaka (Japonia, 3) wygrała 6:2, 6:4 z Marie Bouzkovą (Czechy). W drugim secie Czeszka zmarnowała prowadzenie 4:2. Cori Gauff (USA) zwyciężyła 7:6(5), 6:3 z Venus Williams (USA). W pierwszym secie Cori przed tiebreakiem miała trzy piłki setowe. W drugiej partii jedno przełamanie na korzyść Gauff.

Ashleigh Barty (Australia, 1) po kłopotach na początku ograła 5:7, 6:1, 6:1 Łesie Curenko (Ukraina). W pierwszej partii było pięć breaków, trzy zdobyła Ukrainka. W dwóch pozostałych setach, przełamania uzyskała tylko Barty. Shuai Zhang (Chiny) pokonała 2:6, 7:5, 6:2  Sloane Stephens (USA, 24). W drugim secie Amerykanka serwował na mecz przy 5:4 W trzeciej odsłonie trzy razy straciła podanie.