Australian Open: Pewny Thiem i Zverev, Wawrinka lepszy od Miedwiediewa, Nadal żegna ostatniego gracza gospodarzy

46

W meczu czwartej rundy turnieju męskiego w Australian Open (Melbourne, Australia, Wielki Szlem, kort twardy, pula nagród 71 mln dolarów australijskich) Dominic Thiem (Austria, 5) i Alexander Zverev (Niemcy, 7) bez straty seta awansowali do ćwierćfinału. Austriak ograł 6:2, 6:4, 6:4 Gaela Monfilsa (Francja, 10). Cztery razy przełamywał rywala, sam ani razu nie stracił podania. Niemiec odprawił 6:4, 6:4, 6:4 Andrieja Rublowa (Rosja, 17). W każdym secie było jedno przełamanie.

Stan Wawrinka (Szwajcaria, 15) pokonał 6:2, 2:6, 4:6, 7:6(2), 6:2 Daniiła Miedwiediewa (Rosja, 4). W pierwszym i drugim secie po dwa breaki dla każdego. W trzeciej partii jeden break w siódmym gemie wystarczył Rosjaninowi. W czwartej odsłonie bez strat serwisowych, w tiebreaku zdecydowanie lepszy okazał się Szwajcar. W piątym secie dwa przełamanie dla Stana, który po 3 godzinach i 29 minutach zakończył pojedynek.

Rafael Nadal (Hiszpania, 1) zwyciężył 6:3, 3:6, 7:6(6), 7:6(4) Nicka Kyrgiosa (Australia, 23). W pierwszym i drugim secie po breaku. W trzecim bez przełamań, w tiebreaku za drugą piłką setową wygrał Hiszpan. W czwartej odsłonie miał 5:4 i serwis, ale zmarnował szanse na zamknięcie meczu. W kolejnym tiebreaku dwa mini-breaki na korzyść Nadal. Spotkanie trwało 3 godziny i 42 minuty.

Czwarta runda

Rafael Nadal (Hiszpania, 1) – Nick Kyrgios (Australia, 23) 6:3, 3:6, 7:6(6), 7:6(4

Stan Wawrinka (Szwajcaria, 15) – Danił Miedwiediew (Rosja, 4) 6:2, 2:6, 4:6, 7:6(2), 6:2

Alexander Zverev (Niemcy, 7) – Andriej Rublow (Rosja, 17) 6:4, 6:4, 6:4

Dominic Thiem (Austria, 5) – Gael Monfils (Francja, 10) 6:2, 6:4, 6:4