Australian Open: Pewny Nadal, porażka Zvereva

89

W czwartej rundzie  turnieju Australian Open Melbourne (Australia)
Wielki Szlem, kort twardy, pula nagród 75 mln dolarów australijskich) Denis Shapovalov (Kanada, 14) wygrał 6:3, 7:6(5) 6:3 z Alexandrem Zverevem (Niemcy, 3). W pierwszym secie jeden break, w drugiej partii Niemiec odrabiał starty, miał 5:3 i podanie. W tiebreaku 1:1 Kanadyjczyk wygrał cztery punkty. W trzeciej odsłonie wystarczyło mi jedno przełamanie.

Rafael Nadal (Hiszpania, 6) ograł 7:6(14), 6:2, 6:2 Adriana Mannarino (Francja). W pierwszym secie Francuz miał piłkę setową przy 6:5 i podaniu rywala.  W niezwykle zaciętym tiebreaku Mannarino miał cztery pił setowe, Hiszpan wyszedł na prowadzenie za siódmą okazją.  W drugiej i trzeciej partii dominacja Nadal. W sumie pięć razy uzyskał przełamanie.

Gael Monfils (Francja, 17) pokonał 7:5, 7:6(4), 6:3 Miomira Kecmanovica (Serbia). W pierwszym secie jeden break w dwunastym gemie. W drugiej partii Serb prowadził z breakiem, a w tiebreaku nie wykorzystał wyniku 4:2. W trzeciej odsłonie dwa przełamania dla Francuza. Matteo Berrettini (Włochy, 7) wygrywa 7:5, 7:6(4), 6:4 z Pablo Carreno (Hiszpania, 19). W pierwszym secie jeden break w jedenastym gemie. W drugiej partii bez strat, w tiebreaku od stanu 2:2 kontrolę przejął Włoch. W trzeciej odsłonie Hiszpan przy 4:5 i podaniu miał 40:0.