Australian Open: Paul z Djokovicem w półfinale

W amerykańskim ćwierćfinale Australian Open (Melbourne, Australia) Tommy Paul (USA) ograł 7:6(6), 6:3, 5:7, 6:4 Bena Sheltona (USA). W pierwszym secie bez strat podań. W bardzo wyrównanym tie-breaku końcówka należała do Paula. W drugiej partii Shelton najpierw nie wykorzystał break-pointa, potem sam w szóstym gemie traci serwis i już nie udaje mu się go odrobić. W trzeciej odsłonie Tommy ma 4:3 i przełamanie. Kiedy wydaję się, że to już koniec meczu to Shelton odrabia stratę i sam pod koniec odbiera podanie rywalowi. Nie zrobiło to wrażenia na koledze z drużyny i już w pierwszym gemie kolejnej partii Paul zdobywa breaka. Pilnuje podania, nie daje break-pointów i melduję się po raz pierwszy w karierze do półfinału Szlema.

W ostatnim ćwierćfinale Novak Djokovic (Serbia, 4) pokonał 6:1, 6:2, 6:4 Andrieja Rublowa (Rosja, 5). W pierwszym secie emocje był prze trzy gemy. Od stanu 2:1 Novak dwa razy zdobywał breaka. W drugiej partii Rosjanin trzymał się przez cztery gemy. Potem w szybki łatwy sposób został dwukrotnie przełamany. Już w pierwszym gemie trzeciej odsłony Serb ma przewagę. Nie daje rywalowi okazji na powrót i po trochę ponad dwóch godzinach gry kończy pojedynek.