Australian Open: Odrodzony Djokovic broni tytułu

45

W finale singla mężczyzn w w Australian Open (Melbourne, Australia, Wielki Szlem, kort twardy, pula nagród 71 mln dolarów australijskich) Novak Djokovic (Serbia, 2) pokonał 6:4, 4:6, 2:6, 6:3, 6:4 Dominica Thiema (Austria, 5).

Grali ze sobą po raz dwunasty, bilans 7-4 dla Novaka. W pierwszym secie Novak zdobył breaka w drugim gemie. Miał wynik 4:1, Austriak zdołał wyrównać. Przy 4:5 serwował, ale przy długiej piłce setowej dla rywala popełnił podwójny błąd. Po 52 minutach Serb wyszedł na 1:0.

W drugiej partii ma początku przewagę zyskał Dominic. W ósmym gemie stracił serwis. W dziewiątym Novak dostał dwa ostrzeżenia za przeciąganie gry, po raz kolejny został przełamany. Thiem podaniem doprowadził do wyrównania.

W trzeciej odsłonie dwa breaki uzyskał Thiem, Djoko zaczął mieć problemy kondycyjne. Austriak utrzymał przewagę i wyszedł na 2:1. W czwartym secie odświeżony obrońca tytułu już lepiej się poruszał, przełamał w ósmym gemie i serwisem doprowadził do decydującego starcia.

Serb zdobył breaka w trzecim gemie, po chwili przy serwisie obronił break-pointa. Dowiózł przewagę do mety, mecz trwał cztery godziny To ósmy tytuł dla Novaka w Melbourne, w sumie 17 Szlem. Novak wraca na fotel lidera rankingu.