Australian Open: Nadal kontra Miedwiediew w finale

100

W pierwszym półfinale turnieju Australian Open Melbourne (Australia)
Wielki Szlem, kort twardy, pula nagród 75 mln dolarów australijskich) Rafael Nadal (Hiszpania, 6) pokonał 6:3, 6:2, 3:6, 6:3 Matteo Berrettiniego (Włochy, 7). W pierwszym secie jeden break w drugim gemie. W drugiej partii dwa przełamania zyskał Hiszpan, nie musiał bronić break-pointów. W trzeciej odsłonie w ósmym gemie Włoch odebrał rywalowi. Taka sam sytuacja w piątej partii, tylko na korzyść Nadala. Dla Rafy to szósty finał AO, w sumie 29 w Szlemie.

W drugim pojedynku Daniił Miedwiediew (Rosja, 2) wygrał 7:6(5), 4:6, 6:4, 6:1 ze Stefanosem Tsitsipasem (Grecja, 4). W pierwszym secie bez breaków, choć Grek cztery razy się wybronił. W tiebreaku nie wykorzystał wyniku 4:2. W drugiej partii to ona na początku przełamał, potem rywal wyrównał. Ostatecznie kolne break w dziewiątym gemie okazał się kluczowy. W trzeciej partii Rosjanin przełamał przy 5:4, w decydującej odsłonie od staniu 2:1 uzyskał dwa breaki.

Półfinały

Rafael Nadal (Hiszpania, 6) – Matteo Berrettini (Włochy, 7) 6:3, 6:2, 3:6, 6:3
Daniił Miedwiediew (Rosja, 2) – Stefanos Tsitsipas (Grecja, 4) 7:6(5), 4:6, 6:4, 6:1