Australian Open: Linette w ćwierćfinale

W czwartej rundzie Australian Open (Melbourne, Australia) Magda Linette wygrała 7:6(3), 6:4 z Caroline Garcią (Francja, 4). Znakomity początek dla Francuzki, ma 3:0 i dwa breaki. Polka nie poddała się i zaczęła gonić, ostatecznie dochodzimy do tie-breaka. W nim najpierw drobna przewaga Magdy, rywalka nie daje jej odskoczyć. Od stanu 2:2 świetna postawa poznanianki, która traci tylko jeden punkt. W drugiej partii więcej walki było w gemach Caroline. W dziewiątym gemie nie utrzymała serwisu. Po chwili Linette kończy mecz, który trwał 116 minut. W ćwierćfinale zagra z Karoliną Pliskovą (Czechy, 30).

W pozostałych meczach Aryna Sabalenka (5) ograła 7:5, 6:2 Belindę Bencic (Szwajcaria, 12). W pierwszym secie Szwajcarka nie utrzymała przewagi breaka. Donna Vekic (Chorwacja) zwyciężyła 6:2, 1:6, 6:3 z Lindą Fruhvirtovą (Czechy).  W decydujacej odsłonie Chorwatka odrobiła stratę przełamania.