Australian Open: Korda lepszy od Hurkacza

105

W czwartej rundzie Australian Open (Melbourne, Australia) Sebastian Korda (USA, 29) pokonał 3:6, 6:3, 6:2, 1:6, 7:6(7) Huberta Hurkacza (10). Na stracie breaka uzyskał Hubert, do końca seta nie dał rywalowi szans na powrót. W drugiej partii miało miejsce jedno przełamanie w szóstym gemie. W trzeciej odsłonie już większa przewaga Amerykanina, uzyskał dwa breaki.

W czwartym secie od wyniku 2:1 dominacja Hurkacza, Korda nie wyglądał dobrze fizycznie. W decydujacej odsłonie podniósł się i była równa gra. Przy 4:5 i podaniu Polak wyszedł z 15:30, w następnym gemie nie wykorzystał dwóch break-pointów. W super-tiebreaku na początku inicjatywa pod stronie Hubiego. Jednak od wyniku 3:1 przegrał sześć kolonijnych punktów. Rywal przy 7:3 zaczął popełniać błędy i zrobił się remis. Ostatecznie końcówka złożona z ładnych wymian nalazła do Sebastiana. W ćwierćfinale zagra z Karenem Chaczanowem (18).