Australian Open: Kłopoty Nadala

65

Rafael NadalRozstawiony z „trójką” Rafael Nadal potrzebował pięciu setów by uporać się z Amerykaninem Timem Smyczkiem w meczu drugiej rundy wielkoszlemowego Australian Open w Melbourne. Już od drugiego seta Hiszpan przeżywał wyraźny kryzysy, podczas przerw zakładał na szyję zawinięty w ręcznik lód, a po zakończeniu niektórych wymian pochylony opierał się o rakietę. W trzecim secie poprosił nawet o przerwę medyczną. Doświadczenie i siła woli Nadala mimo tych problemów jednak górą, po czterech godzinach i 12 minutach udaje mu się pokonać zajmującego 112. miejsce w rankingu ATP Amerykanina 6:2, 3:6, 6:7 (2-7), 6:3, 7:5.

– To był dla mnie trudny wieczór, nie grałem przecież siedem miesięcy, a potem rozegrałem zaledwie kilka meczów. Dzisiaj już po pierwszym secie czułem się bardzo zmęczony – powiedział Hiszpan, który dodał, że nie wie dokładnie, co mu dolegało, ale miał skurcze żołądka.

– Kiedy serwowałem w trzeciej partii, omal nie zwymiotowałem. Mocno cierpiałem na korcie, cierpiałem przez trzy i pół godziny. Byłem blisko decyzji o zaprzestaniu gry, ponieważ byłem bardzo oszołomiony. Czułem, że mogę nawet upaść – dodał.

Kolejnym rywalem Nadala będzie Dudi Sela z Izraela.

Problemów z awansem do trzeciej rundy nie mieli rozstawiony z numerem drugim Szwajcar Roger Federer, nr 6 zawodów Szkot Andy Murray i turniejowa „siódemka” Czech Tomas Berdych. Odpadli rozstawieni David Goffin (Belgia 20), Philipp Kohlschreiber (Niemcy 22), Ivo Karlović (Chorwacja 23), Leonardo Mayer (Argentyna 26), Lukas Rosol (Czechy 28), Jeremy Chardy (Francja 29) i Martin Klizan (Słowacja 32).

Środowe mecze 2. rundy gry pojedynczej:

Rafael Nadal (Hiszpania 3) – Tim Smyczek (USA) 6:2 3:6 6:7 (2-7) 6:3 7:5
Bernard Tomić (Australia) – Philipp Kohlschreiber (Niemcy 22) 6:7 (5-7) 6:4 7:6 (8-6) 7:6 (7-5)
Grigor Dimitrow (Bułgaria 10) – Lukas Lacko (Słowacja) 6:3 6:7 (10-12) 6:3 6:3
Kevin Anderson (RPA 14) – Ricardas Berankis (Litwa) 6:2 6:2 7:6 (7-3)
Andy Murray (W. Brytania 6) – Marinko Matosević (Australia) 6:1 6:3 6:2
Joao Sousa (Portugalia) – Martin Klizan (Słowacja 32) 4:6 7:6 (7-4) 6:4 1:0 i krecz Klizana
Richard Gasquet (Francja 24) – James Duckworth (Australia) 6:2 6:3 7:5
Marcos Baghdatis (Cypr) – David Goffin (Belgia 20) 6:1 6:4 4:6 6:0
Viktor Troicki (Serbia) – Leonardo Mayer (Argentyna 26) 6:4 4:6 6:4 6:0
Tomas Berdych (Czechy 7) – Juergen Melzer (Austria) 7:6 (7-0) 6:2 6:2