Australian Open: Kenin i Muguruza powalczą o tytuł

48

W pierwszym półfinale turnieju kobiet w Australian Open (Melbourne, Australia, Wielki Szlem, kort twardy, pula nagród 71 mln dolarów australijskich) Sofia Kenin (USA, 14) pokonała 7:6(6), 7:5 ostatnią nadzieję gospodarzy Ashleigh Barty (Australia, 1).

Grały ze sobą po raz szósty, bilans 4:1 dla Australijki. W pierwszym secie bez breaków, choć Barty miała szanse. W tiebreaku prowadziła 4:2 i 6:4. Amerykanka obroniła dwie piłki setowe i po 61 minutach wyszła na 1:0. W drugiej partii w trzecim gemie przewagę zyskała Australijka. Serwowała przy 5:4, po raz kolejny nie wykorzystała dwóch piłek na seta. Od tego momentu trzy gemy dla Kenin. Po 108 minutach awansuje do pierwszego finału Szlema w karierze.

W drugim półfinale Garbine Muguruza (Hiszpania) ograła 7:6(8), 7:5 Simone Halep (Rumunia, 4). Grały ze sobą po raz szósty, bilans 3:2 dla Hiszpanki. W pierwszej odsłonie 5:4 i serwis miała Muguruza, straciła jednak przewagę. Przy 6:5 dla rywalki obroniła dwie piłki setowe. W tiebreaku 6:4 miała Garbine i następnie stracone dwie piłki setowe. Potem dwóch szans nie wykorzystała Rumunka. Ostatecznie po 69 minutach Muguruza wychodzi na 1:0. W drugiej odsłonie były cztery breaki. Halep miała 5:4 i serwis, nie wykorzystała okazji na wyrównanie. Po 127 minutach kończy pojedynek.