Australian Open: Janowicz ogrywa Monfilsa!

37

janowicz2Jerzy Janowicz wygrał 3:2 (6:4 1:6 6:7 6:3 6:3) z Gaelem Monfilsem (Francja, 17) w II rundzie Australian Open. Polak pokonał faworyzowanego rywala po ponad trzech godzinach walki! Pierwszy set bardzo spokojny, o zwycięstwie zadecydowało przełamanie w dziewiątym gemie. Jerzyk znalazł sposób na przeciwnika i otworzył wynik spotkania.

W kolejnej partii zagrał o wiele gorzej i Monfils zdołał wyrównać. Dwa breaki na konto Francuza i szybko zakończona druga odsłona. Na szczęście w trzecim secie gra Jurka wyglądał już lepiej, jednak ostatecznie w tie-breaku uległ turniejowej „siedemnastce”. Wcześniej Gael miał piłkę setową, której nie wykorzystał i został odłamany. W dodatkowym gemie nie pozostawił jednak złudzeń naszemu tenisiście.

Czwarty i piąty set to bardzo dobra gra Polaka. Przełamał trzy razy rywala i niespodziewanie awansował do kolejnej rundy. Mecz stał na dość wysokim poziomie i to na pewno cieszy, że łodzianin wyszedł z niego górą. W III fazie Australian Open Janowicz zmierzy się z Feliciano Lopezem (Hiszpania, 12).