Australian Open: Historyczny powrót Nadala

126

W finale turnieju Australian Open Melbourne (Australia)
Wielki Szlem, kort twardy, pula nagród 75 mln dolarów australijskich) Rafael Nadal (Hiszpania, 6) pokonał 2:6, 6:7(5), 6:4, 6:4, 7:5 Daniiła Miedwiediewa (Rosja, 2).

Grali ze sobą po raz czwarty, bilans 3:1 dla Nadała.W pierwszym secie na początku Rafa bronił break-pointy. Od stanu 2:2 dominacja i cztery gemy dla Rosjanina. W drugiej partii Hiszpan cały czas był z przodu, prowadził 4:1 i 5:3 i piłkę setową. Dziesiąty gem trwał kilkanaście minut i padł łupem Miedewiediewa. Decydował tie-break, w nim Nadal miał 2:0 i 5:3.

W trzeciej odsłonie szli równo do stanu 4:4, mimio szans na breaka. W dziewiątym gemie przewagą zyskał zawodnik z Majorki. W czwartej partii Nadal dwa razy zdobywał breaka i raz stracił serwis. Rosjanin nie wykorzystał kilku okazji na odrobienia wyniku.

W decydującym secie przełamanie w piątym gemie zyskał Hiszpan, nie wygrał gema przy 5:4 i podaniu. Zyskał kolejną przewagę przy 6:5 i tym razem po 5 godzinach i 23 minutach wygrywa dwudziesty pierwszy Szlem, drugi w Australii.