Australian Open: Chaczanow i Tsitsipas zagrają o finał

306

W ćwierćfinale Australian Open (Melbourne, Australia) Sebastian Korda (USA, 29) w trzecim secie musiał poddać mecz z powodu kontuzji prawego nadgarstka, tym samym awans uzyskał Karen Chaczanow (18). Za nim do tego doszło to w pierwszym secie Rosjanin nie utrzymał przewagi breaka. W zaciętym tie-breaku kluczowe punkty były od stanu 3:3. Wtedy przewagę uzyskał Karen. W drugiej partii od wyniku 3:3 Amerykanin dwa razy oddał podanie, miedzy jedną a drugą stratą miał okazji na breaka.

W drugim dzisiejszym pojedynku Stefanos Tsitsipas (Grecja, 3) pokonał 6:3, 7:6(2), 6:4 Jiriego Leheckę (Czechy). Pierwszy set była pod kontrolą Greka. Na początku zyskał breaka, nie dał rywalowi szans na odrobienie strat. Druga partia to już inny obraz gry. Czech podjął walkę, nawet wypracował break-pointa, którego niestety dla siebie nie wykorzystał. W tie-breaku dominacja Stefanos i pokazanie kto jest czołowy graczem świata. W trzeciej odsłonie do siódmego gema nic ciekawego się nie działo. Przy 3:3 Lehecka zmarnował 40:0 przy podaniu przeciwnika. Ostatecznie serwujący Jiri przy 4:5 daje się przełamać. Tsitsipas po raz czwarty zagra w półfinale AO.

Ćwierćfinały

Karen Chaczanow (Rosja, 18) – Sebastian Korda (USA, 29) 7:6(5), 6:3, 3:0 i krecz

Stefanos Tsitsipas (Grecja, 3) – Jiri Lehecka (Czechy) 6:3, 7:6(2), 6:4