Australian Open: Błyskawiczny awans Radwańskiej

agnieszka_radwanskaZaledwie 44 minuty potrzebowała rozstawiona z numerem szóstym Agnieszka Radwańska, żeby zameldować się w trzeciej rundzie rozgrywanego na kortach twardych Australian Open (pula nagród: 40 mln dolarów). W pierwszej w tym sezonie odsłonie Wielkiego Szlema krakowianka okazała się bezlitosna dla Johanny Larsson (Szwecja) rozbijając ją 6:0 6:1. Kolejną przeciwniczką Polki będzie albo Ajla Tomljanovic (Australia) albo grająca z trzydziestką Varvara Lepchenko ze Stanów Zjednoczonych.

Spotkanie szóstej rakiety świata już od samego startu konfrontacji faworytka dominowała na korcie. “Isia” szybko zdobywała kolejne gemy, dając ugrać Szwedce po tylko jednym punkcie w jej każdym gemie serwisowym. Tylko raz 26-letnia tenisistka z Boden zdołała dojść do break pointa, którego nasza zawodniczka szybko zniwelowała.

O wiele lepiej zaczął się dla Larsson drugi set. Przy swoim podaniu zdołała zdobyć jedynego gema. Co więcej, wygrała go “na sucho”. Jak się okazało były to miłe złego początki, bowiem od stanu 1:1 starsza z sióstr Radwańskich wygrała siedemnaście punktów z rzędu. Całkowicie podbita takim obrotem spraw rywalka już nawet nie starała się nawiązać jakiejś walki i po chwili było już po meczu.

II runda:

Agnieszka Radwańska (Polska, 6) – Johanna Larsson (Szwecja) 6:0 6:1.