Australian Open: Awans Szarapowej

szarapowaRozstawiona z numerem drugim rosyjska tenisistka Maria Szarapowa wygrała z Chorwatką Petrą Martic 6:4, 6:1 i awansowała do drugiej rundy wielkoszlemowego Australian Open rozgrywanego na twardych kortach w Melbourne.

Pierwszego dnia z rywalizacją w turnieju singla pożegnało się aż osiem rozstawionych zawodniczek: Serbka Ana Ivanovic (5.), Niemki polskiego pochodzenia Angelique Kerber (9.) i Sabine Lisicki (28.), Czeszka Lucie Safarova (16.), Hiszpanka Carla Suarez Navarro (17.), Rosjanki Anastazja Pawluczenkowa (23.) i Swietłana Kuzniecowa (27.) oraz Szwajcarka Belinda Bencic (32.). Największą niespodzianką jest oczywiście porażka światowej “piątki” Serbki Any Ivanovic, która uległa Czeszce Lucie Hradeckiej 6:1, 3:6, 2:6.

Wyniki poniedziałkowych meczów singla kobiet:

Zarina Dijas (Kazachstan, 31) – Urszula Radwańska (Polska) 3:6, 6:4, 6:2
Maria Szarapowa (Rosja, 2) – Petra Martic (Chorwacja) 6:4, 6:1
Kiki Bertens (Holandia) – Daria Gavrilova (Australia) 7:6 (10-8), 5:7, 6:2
Eugenie Bouchard (Kanada, 7) – Anna-Lena Friedsam (Niemcy) 6:2, 6:4
Carina Witthoeft (Niemcy) – Carla Suarez Navarro (Hiszpania, 17) 6:3, 6:1
Jarosława Szedowa (Kazachstan) – Lucie Safarova (Czechy, 16) 6:4, 2:6, 8:6
Aleksandra Panowa (Rosja) – Sorana Cirstea (Rumania) 7:5, 6:0
Silvia Soler Espinosa (Hiszpania) – Annika Beck (Niemcy) 7:5, 6:4
Roberta Vinci (Włochy) – Bojana Jovanovski (Serbia) 7:5, 6:1
Christina McHale (USA) – Stephanie Foretz (Francja) 6:4, 1:6, 12:10
Jekaterina Makarowa (Rosja, 10) – An-Sophie Mestach (Belgia) 6:2, 6:2
Sara Errani (Włochy, 14) – Grace Min (USA) 6:1, 6:0
Irina Begu (Rumania) – Angelique Kerber (Niemcy, 9) 6:4, 0:6, 6:1
Monica Puig (Portoryko) – Arina Rodionova (Australia) 6:0, 6:3
Bethanie Mattek-Sands (USA) – Yingying Duan (Chiny) 6:4, 3:6, 6:3
Yanina Wickmayer (Belgia) – Anastazja Pawluczenkowa (Rosja, 23) 4:6, 6:3, 6:3
Katerina Siniakova (Czechy) – Jelena Wiesnina (Rosja) 6:2, 7:5
Oceane Dodin (Francja) – Alison Riske (USA) 7:6 (7-5), 3:6, 6:3
Stefanie Voegele (Szwajcaria) – Pauline Parmentier (Francja) 6:1, 3:6, 6:2
Polona Hercog (Słowenia) – Qiang Wang (Chiny) 3:6, 6:3, 6:2
Karolina Pliskova (Czechy, 22) – Jewgienia Rodina (Rosja) 7:5, 6:1
Anna Karolina Schmiedlova (Słowacja) – Chanelle Scheepers (RPA) 6:4, 4:6, 6:2
Kristina Mladenovic (Francja) – Sabine Lisicki (Niemcy, 28) 4:6, 6:4, 6:2
Lucie Hradecka (Czechy) – Ana Ivanovic (Serbia, 5) 1:6, 6:3, 6:2
Caroline Garcia (Francja) – Swietłana Kuzniecowa (Rosja, 27) 6:4, 6:2
Shuai Peng (Chiny, 21) – Tatjana Maria (Niemcy) 6:4, 7:5
Klara Koukalova (Czechy) – Storm Sanders (Australia) 7:5, 6:4
Jarmila Gajdosova (Australia) – Alexandra Dulgheru (Rumania) 6:3, 6:4
Simona Halep (Rumania, 3) – Karin Knapp (Włochy) 6:3, 6:2
Lara Arruabarrena Vecino (Hiszpania) – Renata Voracova (Czechy) 6:1, 6:2
Magdalena Rybarikova (Słowacja) – Ana Konjuh (Chorwacja) 6:4, 6:4
Julia Goerges (Niemcy) – Belinda Bencic (Szwajcaria, 32) 6:2, 6:1