ATP Zhuhai: de Minaur z Mannarino powalczą o główne trofeum

43

W pierwszym półfinale w Zhuhai (Chiny, ATP Tour 250, kort twardy, pula nagród 931,3 tys. dolarów) Alex de Minaur (Australia, 7) łatwo ograła 6:2, 6:2 Roberto Bautiste Aguta (Hiszpania, 2). W każdym secie po dwa breaki na korzyść Alexa. Sam ani razu nie stracił podania, w całym pojedynku obronił dwa break-pointy.

O tytuł zagra z Adrianem Mannarino (Francja), który pokonał 6:0, 4:6, 6:1  Alberta Ramosa (Hiszpania, 8). Pierwszy set bez historii, trzy breaki dla Francuza, nic do powiedzenia nie miał Hiszpan. Druga partia to siódmy gem, w którym przełamanie zyskał Ramos, utrzymał serwis i doprowadził do wyrównania. W trzecim znowu Mannarino pokazał wyższość, dwa breaki i po 123 minutach zakończył mecz.