ATP World Tour Finals. Finały: Zverev pokonał Djokovica. Bryan/Sock najlepsi w deblu

41

W finale zagrali ze sobą,  Aleksander Zverev z Niemiec i Serb Novak Djokovic. Obydwaj spotkali się już w fazie grupowej, wtedy lepszy w dwóch setach okazał się Serb. W sumie Panowie spotykają się po raz piąty, bilans jest remisowy. Dla Novaka to siódmy finał, walczy o szósty tytuł. Dla Saschy, to finałowy debiut. W pierwszym secie, było tylko jedno przełamanie, uzyskał je Niemiec i wygrał seta 6:4. Zverev grał agresywnie, bardzo dobrze serwował, wytrzymywał i wygrywał długie wymiany, które są atutem Serba. W drugiej partii, seria przełamań na początku. O jedno lepsze był Aleksander. Wciąż utrzymywał skuteczność przy serwisie, Djokovic popełniał co raz więcej błędów. Końcówka seta należała do Zvereva, który przy stanie 5:3 uzyskał kolejnego breaka, pieczętujac największe zwycięstwo w karierze.

W finale gry podwójnej debel Bryan/Sock pokonał w trzech setach parę Herbert/Mahut. W ostatnim secie Amerykanie prowadzili 8:3. Jednak, Francuzi nie dali za wygraną. Mieli nawet piłkę meczową, ostatecznie to Bryan i Sock wyszli zwycięsko z tego pojedynku.

ATP World Tour Finals. Finały

Singel:

Aleksander Zverev (Niemcy, 3) — Novak Djoković (Serbia, 1)  6:4, 6:3

Debel:

Mike Bryan (USA, 5) / Jack Sock (USA, 5) – Pierre-Hugues Herbert (Francja, 8) / Nicolas Mahut (Francja, 8) 5:7, 6:1, 13:11