ATP World Tour Finals. Faza grupowa. Dzień szósty: Zverev w półfinale. Kubot/Melo wygrywają na do widzenia

35

Dziś koniec fazy grupowej. Ostatni mecz w grupie rozegrali debel Kubot/Melo, ich rywalami był duet Marach/Pavić. Lepiej mecz rozpoczęli Polak i Brazylijczyk, od prowadzenia 2:0. Nie udało im się jednak utrzymać przewagi. O losie seta decydował tie-break. W którym Kubot i Melo okazali się lepsi, wygrali 7-4. W drugim secie sytuacja była odwrotna, to Marach i Pavić prowadzili 3:1, a Kubot z Melo odrobili stratę przełamania. Ponadto, sami zdobyli przewagę i wygrali cały mecz. Niestety, to było pożegnalne zwycięstwo, dwie porażki we wcześniejszych meczach nie pozwoliły na wyjście z grupy.

W pierwszym meczu gry pojedynczej, Niemiec Aleksander Zverev pokonał w dwóch setach Amerykanina, Johna Isnera. Pierwszy set, to tie-break w którym nieco lepszy okazał się Niemiec. Druga partia, jedno przełamanie dla Zvereva, który świetnym serwisem utrzymał breaka do końca meczu. Dzięki temu zwycięstwu uzupełnił grono półfinalistów. Drugi pojedynek, to pewny awansu Serb Novak Djokovic pokonał w dwóch setach Chorwata Marina Cilica. Djokovic nie przegrał jeszcze seta w turneju. Dziś półfinały

ATP World Tour Finals. Faza grupowa.

Grupa A. Gra pojedyncza

Alexander Zverev (Niemcy, 3) – John Isner (USA, 8) 7:6(5) 6:3

Novak Djoković (Serbia, 1) – Marin Cilić (Chorwacja, 5) 7:6(7), 6:2

Półfinały

Roger Federer (Szwajcaria, 2) – Alexander Zverev (Niemcy, 3)

Novak Djoković (Serbia, 1) – Kevin Anderson (RPA, 4)

Debel:

Łukasz Kubot (Polska, 3) / Marcelo Melo (Brazylia, 3) – Oliver Marach (Austria, 1) / Mate Pavić (Chorwacja, 1) 7:6(4), 6:4

Pierre-Hugues Herbert (Francja, 8) / Nicolas Mahut (Francja, 8) – Mike Bryan (USA, 5) / Jack Sock (USA, 5)  6:2, 6:2