ATP World Tour Finals. Dzień piąty. Faza grupowa: Awans Federera i Andersona

35

Dziś rozstrzygnięcia w grupie B. W pierwszym meczu, Austriak Dominic Thiem grał z Japończykiem, Kei Nishikori. Niespodziewanie łatwo pierwszą partię wygrał Thiem, szybkie 6::1. Druga partia, to tylko jedno przełamanie na korzyść Austriaka i set wygrany 6:4. Kto awansuje do półfinału, miało być wiadomo po wieczornym  meczu.  W którym, Szwajcar Roger Federer grał z Kevinem Andersonem (RPA). Pierwszy set, 6:4 dla Szwajcara. Przy stanie 5:4 i swoim serwisie obronił trzy break-pointy. Już w tym momencie było wiadomo, że obydwaj gracze wychodzą z grupy. Federer dokończył dzieła i wygrał drugiego seta 6:3. Dziś ostatni dzień fazy grupowej.

ATP World Tour Finals. Faza grupowa:

Grupa B. Gra pojedyncza

Dominic Thiem (Austria, 6) – Kei Nishikori (Japonia, 7)  6:1, 6:4

Roger Federer (Szwajcaria, 2) ? Kevin Anderson (RPA, 4) 6:4 6:3

Debel:

Jamie Murray (Wielka Brytania, 4) / Bruno Soares (Brazylia, 4) – Henri Kontinen (Finlandia) /John Peers (Australia) 3:6, 7:6(3), 10:3. Kontinen i Peers zastąpił parę Mektic/Peya

Juan Sebastian Cabal (Kolumbia, 2) / Robert Farah (Kolumbia, 2) – Raven Klaasen (RPA, 6) / Michael Venus (Nowa Zelandia,6) 6:3 7:6(5)

Awans: Murray/Soares i Cabal/Farah