ATP Wimbledon: Kubot/Melo zatrzymani w ćwierćfinale

43

W 1/4 debla na Wimbledonie (Wielka Brytania, Wielki Szlem, kort trawiasty, pula nagród 38 mln funtów) Łukasz Kubot/Marcelo Melo (Brazylia, 1) przegrali 6:7(3), 7:6(5), 3:6, 3:6 z duetem Nicolas Mahut/Edouard Roger-Vasselin (Francja).

W pierwszym secie Kubot i Melo odrobili stratę z wyniku 3:5. Ostatecznie był tiebreak, w nim od stanu 3:3 cztery punkty z rzędu zdobyli Francuzi. W drugiej partii były dwa breaki, znowu jednak decydował tiebreak, w którym 3:1 prowadziła para z Francji. Nie wykorzystali jednak przewagi i końcówka należała do Polaka i Brazylijczyka.

W trzecim secie trzy przełamania, dwa z nich zdobyli Francuzi. Mogli wygrać wyżej, bo mieli 5:1. W czwartej partii już w pierwszym gemie breaka uzyskali „Trójkolorowi”. Nie dali żadnej szansy na odrobienie strat, sami raz jeszcze odebrali serwis rywalom, awansując tym sam do półfinału. Mecz trwał trzy godziny i osiem minut.

W 1/8 miksta para Alicja Rosolska(6)/Nikola Mektic (Chorwacja, 6) przegrali 2:6, 2:6 z duetem Franko Skugor (Chorwacja)/Raluca Olaru (Rumunia).

1/4 debla

Nicolas Mahut/Edouard Roger-Vasselin (Francja) – Łukasz Kubot/Marcelo Melo (Brazylia, 1) 7:6(3), 6:7(5), 6:3, 6:3