ATP Wimbledon: Hurkacz i debel Kubot/Melo grają dalej

49

W pierwszej rundzie debla na Wimbledonie (Wielka Brytania, Wielki Szlem, kort trawiasty, pula nagród 38 mln funtów) Łukasz Kubot/Marcelo Melo (1) pokonali 4:6, 6:3, 7:5, 7:5 duet Ben McLachlan/Jan-Lennard Struff (Niemcy).

Na Wimbledonie w męskim deblu gra się do trzech wygranych partii. W pierwszych dwóch setach jedno przełamanie decydowało, kto wygrywał. W trzecim secie Polak i Brazylijczyk przegrywali 2:5, zdołali odrobić stratę po drodze broniąc dwie piłki setowe. W czwartej odsłonie kluczowy był break w jedenastym gemie. Po prawie trzech godzinach gry Kubot i Melo awansowali do drugiej rundy. Para polsko-brazylijska kiepsko serwowała, mieli 9 asów, ale też 13 podwójnych błędów. W drugiej rundzie zagrają z Australijczykami Alexem de Minaurem i Mattem Reidem.

W drugiej rundzie singla na Wimbledonie Hubert Hurkacz wygrał 6:7(4), 6:1, 7:6(7), 6:3  z Leonardo Mayerem (Argentyna). Po bardzo wyrównanym pierwszym secie, gdzie były dwa breaki i końcówka, która należała do Leonardo. W drugiej partii zdecydowana przewagę zyskał Hubert. Dwukrotnie zdobywał breaka. W trzeciej odsłonie Hubert obronił w świetny stylu sześć piłek setowych. Sam za drugą okazją wyszedł na 2:1. W czwartej partii jeden break w czwartym gemie wystarczył Hubiemu do zakończenia pojedynku, który trwał prawie trzy godzinny. Trzecia runda to pojedynek z lepszy z pary Novak Djokovic (Serbia, 1) – Denis Kudla (USA).

Druga runda singla

Hubert Hurkacz – Leonardo Mayer (Argentyna) 6:7(4), 6:1, 7:6(7), 6:3

Pierwsza runda debla

Łukasz Kubot (1) / Marcelo Melo (Brazylia, 1) – Ben McLachlan (Japonia) / Jan-Lennard Struff (Niemcy) 4:6, 6:3, 7:5, 7:5