ATP Wimbledon: Cabal i Farah z tytułem w deblu

146

W finale debla mężczyzn na Wimbledonie (Wielka Brytania, Wielki Szlem, kort trawiasty, pula nagród 38 mln funtów) para Juan Sebastian Cabal (Kolumbia, 2)/ Robert Farah (Kolumbia, 2) pokonali 6:7(5), 7:6(5), 7:6(6), 6:7(5), 6:3 duet  Nicolas Mahut (Francja, 11)/Edouard Roger-Vasselin (Francja, 11).

Pierwszy tiebreak dla pary z Europy, za czwartą piłką setową wyszli na prowadzanie 1:0. Przy 6:5 w drugiej partii nie wykorzystali piłki setowej, oraz prowadzanie 5:3 w tiebreaku. Ostatecznie cztery punkty z rzędu zdobyła para z Kolumbii. Podobna sytuacja miał miejsca w trzecie odsłonie, znowu Francuzi mieli 5:3 i zmarnowali przewagę. Po ponad trzech godzinach gry było 2:1 dla Cabala i Faraha.

Czwarty set to prowadzenie francuskiego duetu 3:1, jednak rywala odrobili stratę. Znowu rozgrywka tiebreakowa. Tym razem wykorzystali początkowo zdobytą przewagę i doprowadzili do piątej partii. W niej 3:1 miała para z Ameryki Południowej. Francuzi wyrównali, ale od 3:3 przegrali trzy gemy z rzędu. Mecz trwał 4 godziny i 57 minut. Od jutra Kolumbijczycy zostaną numerem jeden w rankingu. Jako pierwsze para z Ameryki Południowej wygrali turniej wielkoszlemowy.

Finał debla

Juan Sebastian Cabal (Kolumbia, 2) / Robert Farah (Kolumbia, 2) – Nicolas Mahut (Francja, 11) / Edouard Roger-Vasselin (Francja, 11) 6:7(5), 7:6(5), 7:6(6), 6:7(5), 6:3