ATP US Open: Majchrzak wciąż w grze o główną drabinkę

50

W pierwszej rundzie do turnieju US Open, Nowy Jork (USA, Wielki Szlem, kort twardy, pula nagród 57 mln dolarów) Kamil Majchrzak (4) pokonał 6:3, 3:6, 6:3 Argentyńczyka Carlosa Berlocqa.

W pierwszym secie był tylko jeden break. W czwartym gemie uzyskał go Polak. Wygrywał 93% piłek po trafionym pierwszym podaniu, dzięki temu nie dał rywalowi szans na odrobienie straty. Po 36 minutach wyszedł na prowadzanie 1:0. W drugiej partii też jedno przełamanie, tym razem w ósmym gemie zdobył je Carlos. Po walce we własnym gemie, za czwartą piłką setową doprowadził do wyrównania.

W decydującej odsłonie w pierwszym gemie Majchrzak obronił trzy break-pointy. Od stanu 3:3 Kamil wygrał trzy gemy z rzędu i po 112 minutach zameldował się w następnej rundzie. W niej zagra z Hiszpanem Tommym Robredo, mecz odbędzie się jutro.