ATP Umag: Cecchinato szybko zakończył marsz po obronę tytułu

Już na pierwszej rundzie obrońca mistrzowskiego lauru zakończył zmagania w tegorocznej edycji turnieju ATP rozgrywanego na kortach ziemnych w Umagu (pula nagród: 524 340 euro). Na otwarcie sposób na rozstawionego z numerem piątym Marco Cecchinato (Włochy, 5) znalazł Aljaz Bedene (Słowenia), który po nieco ponad pięciu kwadransach triumfował 6:3 6:2.

O miejsce w ćwierćfinale Słoweniec powalczy z występującym dzięki “dzikiej karcie” Jannikiem Sinnerem (Włochy). Notowany na początku trzeciej setki siedemnastolatek szybko przegrał pierwszą partię, ale ostatecznie pokonał Pedro Sousę (Portugalia) 1:6 6:3 6:4.

Prawdziwą huśtawkę emocjonalną sprawił swoim kibicom Jiri Vesely (Czechy). W decydującej odsłonie nasz południowy sąsiad prowadził już 5:1 nad korzystającym z “zamrożonego rankingu” Cedrikiem – Marcelem Stebe (Niemcy). Nie dość, że pozwolił się dogonić, to w dziesiątym gemie nie wykorzystał piłki meczowej przy serwisie notowanego w połowie piątej setki rywala. Jak się okazało, “co się odwlecze, to nie uciecze” i w tie breaku 26-latek kontrolował przebieg starcia, dzięki czemu wygrał cały mecz 7:6 (5) 3:6 7:6 (2).


Poniedziałkowe wyniki I rundy:

Jiri Vesely (Czechy) – Cedrik-Marcel Stebe (Niemcy) 7:6 (5) 3:6 7:6 (2)

Aljaz Bedene (Słowenia) – Marco Cecchinato (Włochy, 5) 6:3 6:2

Jannik Sinner (Włochy) – Pedro Sousa (Portugalia) 1:6 6:3 6:4