ATP Umag: Caruso triumfuje w nocnej batalii

Na niewiele przed północą zaplanowano rozpoczęcie ostatniego wtorkowego pojedynku na kortach ziemnych w chorwackim Umagu (pula nagród: 524 340 euro). Nocne granie lepiej wyszło przebijającemu się przez eliminacje Salvatore Caruso (Włochy), który po niespełna półtorej godzinie gry pokonał Corentina Mouteta (Francja) 7:5 6:0.

Teraz poprzeczka dla 26-latka pójdzie znacznie wyżej, ponieważ po drugiej stronie siatki czekać będzie rozstawiony z numerem drugim Borna Coric (Chorwacja, 2). Reprezentant gospodarzy, który dwukrotnie występował w ćwierćfinale tej imprezy, na otwarcie miał “wolny los”.

Udanie zmagania rozpoczął Andriej Rublow (Rosja). Mistrz tych zawodów sprzed dwóch sezonów okazał się lepszy na otwarcie od Robina Haase (Holandia). Po trwającym zaledwie godzinę i dwunastu minutach spotkaniu Rosjanin cieszył się ze zwycięstwa 6:3 6:2.

O miejsce w ćwierćfinale notowany obecnie w ósmej dziesiątce rankingu ATP 21-latek powalczy z grającym z czwórką Dusanem Lajoviciem (Serbia, 4), który z racji wysokiego rozstawienia nie musiał występować w pierwszej rundzie.


Wtorkowe wyniki I rundy:

Filip Krajinovic (Serbia, 6) – Taro Daniel (Japonia) 7:5 7:6 (4)

Leonardo Mayer (Argentyna, 8) – Pablo Andujar (Hiszpania) 6:1 7:5

Facundo Bagnis (Argentyna) – Martin Klizan (Słowacja, 7) 4:6 6:3 7:5

Stefano Travaglia (Włochy) – Thomas Fabbiano (Włochy) 6:3 6:2

Atilla Balazs (Węgry) – Viktor Galovic (Chorwacja) 6:0 6:7 (5) 7:6 (4)

Paolo Lorenzi (Włochy) – Peter Torebko (Niemcy) 5:7 6:4 7:6 (3)

Andriej Rublow (Rosja) – Robin Haase (Holandia) 6:3 6:2

Nino Serdarusic (Chorwacja) – Marco Trungelliti (Argentyna) 6:3 6:3

Salvatore Caruso (Włochy) – Corentin Moutet (Francja) 7:5 6:0